Month schedule, June 2022
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday  
     

7:30 AM - 5:00 PM PXRD/Samira/CrownBattery
9:00 AM - 2:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
9:00 AM - 11:00 AM SEM-EDS/Madhu/Lind
10:00 AM - 12:00 PM MALDI - Chloe - Sucheck
3:00 PM - 5:00 PM Luke Ely
3:00 PM - 5:00 PM Luke Ely- TGA
5:30 PM - 6:30 PM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI
6:30 PM - 7:20 PM PXRD/Abiodun/Lind
7:30 PM - 7:50 PM PXRD-Manjula/Marszewski

9:00 AM - 6:00 PM TC/DTA-CHIZOBA /MARSZWESKI
9:00 AM - 10:30 AM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI
10:00 AM - 1:00 PM SEM/Abiodun/Lind
11:00 AM - 12:00 PM PXRD/Abiodun/Lind
12:40 PM - 1:40 PM Guofa Liu lab, Biology
1:00 PM - 3:00 PM Abiodun/Lind_SEM/EDS
1:30 PM - 3:00 PM PXRD/Cora
3:00 PM - 3:20 PM PXRD/Cora/Lind/Researcj

12:00 AM - 12:00 AM APEX is down until further notice
9:00 AM - 6:00 PM TC/DTA-CHIZOBA /MARSZWESKI
10:00 AM - 1:00 PM SEM/Abiodun/Lind
11:00 AM - 11:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
11:00 AM - 12:00 PM MALDI - Chloe - Sucheck
1:15 PM - 1:45 PM DLS + Abbey Gohmann
1:30 PM - 3:00 PM Abiodun/Lind_SEM/EDS
2:00 PM - 4:00 PM PXRD - Jen
2:30 PM - 4:00 PM MALDI - Chloe - Sucheck
3:30 PM - 3:50 PM DLS + Abbey Gohmann

10:00 AM - 2:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
11:00 AM - 12:00 PM PXRD/Abiodun/Lind
1:00 PM - 2:00 PM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI

1:30 PM - 4:30 PM PXRD - Samira/Crown Battery

8:00 AM - 12:30 PM TC/DTA-CHIZOBA /MARSZWESKI
8:30 AM - 10:00 AM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI
9:30 AM - 11:30 AM MALDI - Jen - MSU
10:00 AM - 10:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
10:30 AM - 11:00 AM PXRD/Abiodun/Lind
11:00 AM - 12:00 PM PXRD-Leart
5:15 PM - 11:55 PM PXRD/Samira/CrownBattery

7:30 AM - 9:00 PM PXRD/Samira/CrownBattery
9:00 AM - 7:00 PM TC/DTA-CHIZOBA /MARSZWESKI
3:45 PM - 4:15 PM Bellizzi/Koshala
3:45 PM - 4:15 PM canceled/DLS/Bellizzi/Koshala
3:45 PM - 4:15 PM cancel

12:00 AM - 12:00 AM Cassandra on vacation until 6/16
9:00 AM - 7:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
9:30 AM - 10:00 AM PXRD/Cora/Lind
10:00 AM - 1:00 PM SEM-Manjula/Marszewski
10:00 AM - 12:00 PM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI
12:30 PM - 1:30 PM PXRD-Manjula/Marszewski
1:30 PM - 2:30 PM PXRD-Manjula/Marszewski
2:30 PM - 3:30 PM PXRD-Manjula/Marszewski
5:00 PM - 6:00 PM SEM + Abbey Gohmann

9:00 AM - 7:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
9:00 AM - 9:30 AM PXRD/Margaret/Lind
10:00 AM - 2:00 PM SEM-Zellner
3:30 PM - 4:30 PM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI

9:00 AM - 6:00 PM TC/DTA-CHIZOBA /MARSZWESKI
10:30 AM - 12:00 PM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI

10:00 AM - 11:30 AM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI


9:00 AM - 2:30 PM SEM-CHIZOBA/MARSZWESKI
10:00 AM - 12:30 PM TGA - Jen/Jasenka training
4:00 PM - 6:00 PM SEM/Margaret/Lind

9:00 AM - 5:00 PM TC/DTA-CHIZOBA /MARSZWESKI
9:00 AM - 2:30 PM SEM-CHIZOBA/MARSZWESKI
9:30 AM - 5:00 PM TG/DTA - SDT - Jen/Jasenka
11:25 AM - 1:00 PM PXRD - Jen
1:00 PM - 1:30 PM PXRD/Kayla/Lind
2:45 PM - 5:00 PM SEM + Abbey Gohmann

9:00 AM - 6:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
10:00 AM - 10:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
10:30 AM - 11:30 AM PXRD-Leart
11:30 AM - 12:30 PM PXRD-Leart
11:30 AM - 12:30 PM Radhika-Sucheck
1:00 PM - 3:00 PM PXRD - Jen
3:00 PM - 5:00 PM SEM + Abbey Gohmann
3:10 PM - 3:35 PM Madhu/PXRD/Lind
3:10 PM - 3:35 PM Madhu/PXRD/Lind/Cancelled

9:00 AM - 9:30 AM Madhu/PXRD/Lind
9:00 AM - 2:30 PM SEM-CHIZOBA/MARSZWESKI
10:00 AM - 2:00 PM TGA- Abiodun/Lind
10:30 AM - 11:00 AM PXRD/Abiodun/Lind
1:00 PM - 6:00 PM DLS - Ohren/ Viola
2:30 PM - 7:30 PM TGA-Manjula/Marszewski
3:00 PM - 6:00 PM Nikon-Superresolution-Gabe
3:00 PM - 5:00 PM SEM/Abiodun/Lind

6:00 AM - 11:30 AM SEM-Zellner
9:00 AM - 6:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
10:00 AM - 10:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
11:00 AM - 1:00 PM Cancel - Margaret/SEM/Lind
11:00 AM - 12:30 PM SEM/Margaret/Lind
12:30 PM - 1:00 PM PXRD/Margaret/Lind
1:00 PM - 3:00 PM SEM/Abiodun/Lind
1:00 PM - 1:45 PM PXRD-Leart
3:00 PM - 4:00 PM SEM-EDS/Madhu/Lind
4:00 PM - 6:00 PM SEM + Abbey Gohmann
6:15 PM - 7:00 PM MALDI-Mohammed/HvG

10:00 AM - 1:30 PM TGA- Abiodun/Lind
2:00 PM - 7:00 PM TGA-Manjula/Marszewski

2:45 AM - 7:45 PM TGA-Manjula/Marszewski
6:00 PM - 7:00 PM PXRD-Manjula/Marszewski

9:00 AM - 6:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
9:00 AM - 11:00 AM SEM/Margaret/Lind
10:00 AM - 12:00 PM SEM/Abiodun/Lind
10:30 AM - 11:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
11:00 AM - 1:00 PM Cancel - SEM/Margaret/lind
12:00 PM - 5:00 PM Nikon-Superresolution-Gabe
12:00 PM - 2:00 PM SEM-Chizoba/Marszewski
5:00 PM - 6:00 PM PXRD-Manjula/Marszewski
5:05 PM - 9:05 PM MALDI Source Clean-Chase

10:00 AM - 5:00 PM TG-DTA-Q600 Jen/Jasenka
10:00 AM - 12:00 PM Cancel - SEM/Margaret/Lind
10:00 AM - 12:00 PM SEM/Abiodun/Lind
10:00 AM - 12:00 PM SEM/Margaret/Lind
11:00 AM - 1:00 PM MALDI Chase EGP
11:00 AM - 1:00 PM CANCEL MALDI Chase EGP
11:00 AM - 11:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
12:00 PM - 4:00 PM Nikon-Raissa
12:00 PM - 2:00 PM SEM/Margaret/Lind
12:30 PM - 6:30 PM DLS- Chizoba/marszewski
1:30 PM - 3:30 PM MALDI Chase EGP
2:00 PM - 5:00 PM SEM + Abbey
3:20 PM - 3:40 PM Madhu/PXRD/Lind
6:00 PM - 7:00 PM MALDI-Mohammed/HvG

9:00 AM - 2:30 PM SEM-Chizoba/Marszewski
1:00 PM - 1:30 PM PXRD/Clara/Cora
1:00 PM - 3:00 PM MALDI - Jen/Athar MSU
1:00 PM - 6:00 PM TGA- Abiodun/Lind
2:00 PM - 3:00 PM RAISSA, Nikon
3:00 PM - 5:00 PM RAISSA
3:00 PM - 4:30 PM Madhu/SEM-EDS/Lind

9:00 AM - 2:30 PM SEM-Chizoba/Marszewski
9:00 AM - 11:00 AM Maldi Jen Athar MSU
9:00 AM - 7:00 PM TGA/DTA- Chizoba/ Marszewski
10:00 AM - 12:00 PM PXRD-CHIZOBA/MARSZWESKI
10:00 AM - 6:00 PM Nikon-Superresolution-Gabe
10:30 AM - 11:30 AM PXRD-Leart
12:00 PM - 1:00 PM PXRD-Leart
1:00 PM - 1:30 PM PXRD/Abiodun/Lind
1:45 PM - 2:00 PM Madhu/PXRD/Lind
3:00 PM - 6:00 PM SEM/Abiodun/Lind
3:30 PM - 4:30 PM MALDI/Sanduni/Isailovic
4:35 PM - 6:00 PM MALDI - Chloe - Sucheck
7:00 PM - 8:00 PM MALDI-Mohammed/HvG

9:45 AM - 10:45 AM MALDI - Chloe - Sucheck
11:00 AM - 5:00 PM STORM - Abigail Royfman
1:00 PM - 2:30 PM SEM - Ben/Jen training
2:00 PM - 2:30 PM PXRD/Abiodun/Lind
2:00 PM - 7:00 PM TGA/DTA- Chizoba/ Marszewski
3:00 PM - 5:00 PM SEM + Abbey Gohmann

7:15 AM - 8:15 AM MALDI - Chloe - Sucheck
9:00 AM - 7:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
9:00 AM - 10:30 AM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI
11:30 AM - 6:30 PM DLS-Chizoba/Marszweski

12:00 AM - 12:30 AM MALDI-Mohammed/HvG

9:00 AM - 12:30 PM SEM-Chizoba/Marszewski
9:00 AM - 7:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
11:50 AM - 12:50 PM MALDI - Chloe - Sucheck
12:00 PM - 12:30 PM DLS-ScottLambright-Ellingson
1:00 PM - 3:00 PM SEM Jen Ben training
2:00 PM - 3:00 PM MALDI - Chloe - Sucheck
3:30 PM - 5:00 PM Madhu/SEM-EDS/Lind
5:00 PM - 7:00 PM RAISSA, Nikon

9:00 AM - 7:00 PM TGA-Manjula/Marszewski
9:30 AM - 11:30 AM SEM - Jen/Veronica RJ Marshall
10:00 AM - 10:45 AM PXRD-Leart
11:00 AM - 11:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
1:00 PM - 2:30 PM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI
4:20 PM - 5:20 PM MALDI - Chloe - Sucheck
8:15 PM - 8:45 PM MALDI-Mohammed/HvG

9:00 AM - 7:00 PM TC/DTA-CHIZOBA /MARSZWESKI
10:00 AM - 5:00 PM TGA SDT - Jen - Manjula
11:00 AM - 11:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
12:50 PM - 1:50 PM MALDI - Chloe - Sucheck
4:00 PM - 6:00 PM SEM/Abiodun/Lind
5:00 PM - 6:00 PM PXRD- CHIZOBA/MARSZWESKI

9:00 AM - 5:30 PM TGA-Manjula/Marszewski
9:30 AM - 9:50 AM Madhu/PXRD/Lind
9:55 AM - 10:55 AM MALDI - Chloe - Sucheck
11:00 AM - 11:30 AM PXRD/Abiodun/Lind
11:00 AM - 1:00 PM SEM/Abiodun/Lind
12:00 PM - 2:00 PM Cancel/DLS/Lambright
12:00 PM - 2:00 PM DLS/Lambright/Ellingson
1:30 PM - 4:30 PM SEM-Manjula/Marszewski
2:00 PM - 4:00 PM Cancel/DLS/Lambright
2:00 PM - 4:00 PM DLS/Lambright/Ellingson
4:30 PM - 6:30 PM SEM + Abbey Gohmann